Forum o psiakach i konikach
Krótki opis Twojego forum [ustaw w panelu administracyjnym]
FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Grupy
Galerie
Rejestracja
Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj
Forum Forum o psiakach i konikach Strona Główna
->
Gr. VII FCI
Napisz odpowiedź
Użytkownik
Temat
Treść wiadomości
Emotikony
Więcej Ikon
Kolor:
Domyślny
Ciemnoczerwony
Czerwony
Pomarańćzowy
Brązowy
Żółty
Zielony
Oliwkowy
Błękitny
Niebieski
Ciemnoniebieski
Purpurowy
Fioletowy
Biały
Czarny
Rozmiar:
Minimalny
Mały
Normalny
Duży
Ogromny
Zamknij Tagi
Opcje
HTML:
NIE
BBCode
:
TAK
Uśmieszki:
TAK
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
Kod potwierdzający: *
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:
Wybierz forum
Rasy psów
----------------
Gr. I FCI
Gr. II FCI
Gr. III FCI
Gr. IV FCI
Gr. V FCI
Gr. VI FCI
Gr. VII FCI
Gr. VIII FCI
Gr. IX FCI
Gr. X FCI
Wybór psa
Psie kategorie
----------------
Psie ABC
Choroby psiaków
Psie sporty
Rasy psiaków
Psy w potrzebie
Ogłoszenia
Szkolenie
Pielęgnacja
Konie
----------------
Rasy koni
Konkursy
Sprzęt jeździecki
Choroby
Pogawędki o koniach
Konie w potrzebie
Off Topic
----------------
Poznajmy się
Wymienianki
Do admina i modów
----------------
Krytyka
Pochwały
Przegląd tematu
Autor
Wiadomość
K@kun
Wysłany: Pią 17:18, 02 Cze 2006
Temat postu:
zapomnialam napisac jeszcze albo od nowa napsize
KRAJ POCHODZENIA: Wielka Brytania
DATA PUBLIKACJI OBOWIĄZUJĄCEGO STANDARDU: 14.06.1987r.
PRZEZNACZENIE: Pies wystawiający
KLASYFIKACJA FCI: Grupa VII - wyżły, Sekcja 2.2 - Brytyjskie i Irlandzkie Pointery i Setery, Wymagane próby pracy
WYGLĄD OGÓLNY: Jest to pies wysokiej klasy o doskonale zrównoważonych proporcjach ciała i budowie przystosowanej do poruszania się galopem. Ma wygląd bardzo rasowy, upodabniający się budową do konia myśliwskiego (huntera) zdolnego do dużego wysiłku. Ma dość krótki, prosty o poziomej linii grzbiet, dość długą o wyraźnym obrysie i pojętnym wyrazie głowę, dość krótki ogon, długie owłosienie i umaszczenie o czystych barwach.
ZACHOWANIE I TEMPERAMENT: Inteligentny, pojętny, pełen godności. Śmiały, towarzyski o usposobieniu przyjaznym i zrównoważonym.
GŁOWA: Szerokość głowy mniejsza niż jej głębokość, ale większa od szerokości kufy. Mózgowioczaszka o dużej pojemności, najszersza i lekko zaokrąglona miedzy uszami; przełom czołowo-nosowy wyraźnie zaznaczony. Kufa dość długa, przy oglądaniu zarówno z góry, jak i z boku o liniach obrysu niezbieżnych, lecz prawie równoległych. Jej długość od przełomu czołowo-nosowego do końca wierzchołka nosa jest nieco mniejsza niż długość mózgowioczaszki od przełomu do potylicy, a głębokość w żadnym razie nie powinna się równać jej długości. Okolice nad i pod oczami oraz policzki powinny być szczupłe odpowiednio do ogólnej suchości głowy. Wierzchołek nosa duży, szeroki z otwartymi nozdrzami, koloru czarnego; wargi górne nie zwisające, lecz przylegające o wyraźnie zarysowanych brzegach. Szczęka i żuchwa jednakowej długości z uzębieniem o prawidłowym zgryzie (ani przodo- ani tylno zgryz). Oczy dość duże, dobrze osadzone pod lukami nadoczodołowymi, ani za głęboko, ani wyłupiaste, o żywym, pojętnym wyrazie, koloru bardzo ciemnego (ciemnopiwne), błyszczące. Uszy średniej wielkości, cienkie, nisko osadzone, dobrze przylegające do głowy.
SZYJA: Długa, sucha o łukowato wygiętej linii górnej, bez obwisłego podgardla.
TUŁÓW: Umiarkowanej długości o głębokiej klatce piersiowej z dobrze wysklepionymi żebrami prawdziwymi i długimi żebrami rzekomymi oraz o niezbyt szerokim przedpiersiu. Lędźwie szerokie, lekko wypukłe, zad o raczej poziomo ustawionej miednicy.
OGON: Dość krótki, nie powinien sięgać poniżej stawu skokowego, prosty lub lekko wygięty w kształcie szabli, noszony poziomo lub poniżej linii grzbietu. Gruby u nasady i zwężający się stopniowo ku końcowi, ozdobiony piórem z długich prostych włosów, najdłuższych przy nasadzie ogona i skracających się stopniowo w kierunku jego końca.
KOŃCZYNY PRZEDNIE: Mocne, o płaskich i prostych kościach, łopatki długie, ustawione dobrze skośnie i dobrze związane w kłębie. Nie powinny być ciężkie, zbyt umięśnione. Przedramiona grube o gładkich prostych kościach, łokcie nisko opuszczone (poniżej linii klatki piersiowej). Śródręcze mocne, pionowo ustawione, dobrze owłosione w postaci frędzli; palce wypukłe, ściśle zwarte w owalną łapę; opuszki palcowe i śródręcza grube, wypukłe, między palcami obfite owłosienie.
KOŃCZYNY TYLNE: Od biodra do stawu skokowego powinny być długie, szerokie i dobrze umięśnione, w stawach kolanowym i skokowym dobrze wygięte. Śródstopie mocne i krótkie, ustawione równolegle, stawy skokowe niewykręcone, ani do wewnątrz ani na zewnątrz, palce wypukłe, ściśle zwarte w owalną łapę; opuszki palcowe i śródręcza grube, wypukłe między palcami obfite owłosienie.
OWŁOSIENIE: Na głowie, przedniej stronie nóg i na końcach uszu sierść powinna być krótka, cienka, na innych częściach ciała i kończyn - średniej długości, dostatecznie gładka nie kędzierzawa lub sfalowana. górną część uszu powinno okrywać długie, jedwabiste owłosienie. Również długie, możliwie jak najbardziej proste owłosienie w postaci frędzli występuje na tylnej stronie zadnich nóg, brzuchu, piersi i okolicy dobrzusznej szyi.
UMASZCZENIE: Czarne podpalane, zasadnicze umaszczenie jest koloru czarnego jak węgiel z połyskiem, bez odcienia rudawego, podpalanie jest koloru dojrzałego kasztana wyjętego z łupiny również z połyskiem (nie koloru słomy). Podpalanie rozłożone jest następująco: nad oczami dwie plamki o średnicy nie większej niż 19mm; na bokach kufy (policzka), sięgając podstawy wierzchołka nosa, ale nie powinno się łączyć wąskim paskiem z podpalaniem na drugim policzku; na podgardlu, na przedpiersiu w postaci dwóch plam, na nogach przednich - od tyłu na całej długości do łokcia włącznie, od przodu do nadgarstka lub nieco wyżej; na nogach tylnych - na stronie wewnętrznej uda i podudzia, rozszerzając się na kolano, przednią stronę podudzia i stopy łącznie z palcami; pod nasadą ogona wokół odbytnicy; podpalanie nie powinno występować na całej tylnej stronie zadnich nóg, gdzie owłosienie może być czarne, zwłaszcza na śródstopiu. Dopuszczalny jest czarniawy nalot na palcach i pod żuchwą, również dopuszczalna jest biała plamka na przedpiersiu, lecz im mniejsza tym lepiej.
Śliczna jest ta rasa
K@kun
Wysłany: Pią 17:03, 02 Cze 2006
Temat postu: seter szkocki - gordon
Seter szkocki- gordon
Budowa- mocna głowa ma wyaraźny stop i długa kufę. Trufla nosowa czarna, reszta jak u set. ang. lecz bardziej masywna budowa, bardziej obwisłe fafle
wysokość, waga- suka 62 cm, 25 kg; pies- ok66cm, 29 kg
Maść- czarna podpalana
Charakter- Spokojny, rozumny, posłuszny, wolniejszy od innych seterów, ale a to potrafi tropić dolnym i górnym wiatrem. Nadaje sie dla rodziny z dziećmi.
fora.pl
- załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by
phpBB
© 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin